Igen i år arrangerer vi “specialture” i uge 7
Udover rejserne, du finder her, arrangerer vi hellere end gerne en skræddersyet skiferie til jer!
Udover rejserne, du finder her, arrangerer vi hellere end gerne en skræddersyet skiferie til jer!
Oplev verdens største sammenhængende skiområde i uge 7 med Østergaard Rejser. Vi har rejser med både hotelbus, siddebus og fly. Du kan naturligvis også køre selv.
I Canazei arrangerer vi stort set hver dag (gratis) pistevisninger/heldagsture i det kæmpestore skiområde, så du får mulighed for at stå på nye piste hver eneste dag. Om aftenen er du mere end velkommen til at deltage i vores spisearrangementer, hvor vi besøger byens forskellige restauranter.
Ta’ med enten hotel- eller hvilebus til Canazei i uge 7. Vælger du hotelbussen, får du plads ved stort bord + har en rigtig seng med dyne/pude at sove i.
Når du tager bussen, får du hele 8 dage på ski.
Afgang fra DK: Fredag 9/2
Hjemkomst: Søndag 18/2
Antal skidage: 8
Pris: Afhænger af indkvartering
Bo 2-4 personer i hver lejlighed. Kun 550 meter til liften. Adgang til swimmingpool og sauna.
Når du tager bussen, får du hele 8 dage på ski.
Afgang fra DK: Fredag 9/2
Hjemkomst: Søndag 18/2
Antal skidage: 8
Pris: Kontakt os
Her finder du nogle af vores ture til Østrig i uge 7:
Rejs med Hotelbus til Østrig i uge 7 og få 4 dage på ski inkl. halvpension. Hotellet ligger nabo til pisten og har wellness med swimmingpool, sauna og jacuzzi.
Afgang fra DK: Søndag 12/2
Hjemkomst: Fredag 17/2
Antal skidage: 4
Pris: 7.040,-
Ta’ med til Østrig i uge 7 og få 3 dage på ski inkl. halvpension. Hotellet ligger nabo til pisten og har wellness med swimmingpool, sauna og jacuzzi.
Rejs fra DK enten fredag eller onsdag og få 3 dage på ski med bus.
Pris: 4.420,-
Skulle du have spørgsmål til de enkelte rejser, eller ønsker du et uforpligtende tilbud på en skitur, sidder vi klar ved tasterne og telefonerne.